2006 yılından beri Zeckié markasıyla koleksiyon hazırlayan Zekiye Koçarslan , 2008’de Galatasaray, 2010’da Nişantaşı butikleriyle İstanbul müşterisiyle buluştu. Neo-Artdeco stilindeki altın mücevherlerinde geometrik formları kullanan tasarımcı; Pop-art tarzında gümüş ve bronz ağırlıklı, stilize ve eğlenceli figürleri hayatımıza soktu.

Notre Dame de Sion Lisesi’nden sonra, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinema-Televizyon Bölümü’ndeki eğitimi sırasında, sahne-dekor-kostüm çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürdüğü mücevher atölyelerinde başlayan tasarım hayatı; Milano’da Istituto Marangoni Moda Tasarımı Bölümü’nde devam etti.

İtalya’da mücevher atölyelerinde çalışmalar yapan tasarımcının ürünleri Paris’te Colette Mağazası’nda satıldı. Ayrıca İstanbul Modern Sanat Müzesi Dükkanı'nda, Pera Müzesi Dükkanı'nda , Ankara Erimtan Müzesi'nde müşterisiyle buluşuyor.

İnsan ergonomisine uyarladığı kare yüzükleri ve minimal tarzıyla, alışıldık kalıpları yenmeye çalışan Zeckié , tasarımı günlük hayatına sokmak isteyen her yaşa, her kesime hitap ediyor.