2006 yılından beri Zeckié markasıyla koleksiyon hazırlayan Zekiye Koçarslan , 2008’de Galatasaray, 2010’da Nişantaşı butikleriyle İstanbul müşterisiyle buluştu. Neo-Artdeco stilindeki altın mücevherlerinde geometrik formları kullanan tasarımcı; Pop-art tarzında gümüş ve bronz ağırlıklı, stilize ve eğlenceli figürleri hayatımıza soktu.

Notre Dame de Sion Lisesi’nden sonra, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sinema-Televizyon Bölümü’ndeki eğitimi sırasında, sahne-dekor-kostüm çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürdüğü mücevher atölyelerinde başlayan tasarım hayatı; Milano’da Istituto Marangoni Moda Tasarımı Bölümü’nde devam etti.

İtalya’da mücevher atölyelerinde çalışmalar yapan tasarımcının ürünleri Paris’te Colette Mağazası’nda satıldı. Ayrıca İstanbul Modern Sanat Müzesi Dükkanı'nda, Beymen Akasya ve Ankara Erimtan Müzesi'nde müşterisiyle buluşuyor.

İnsan ergonomisine uyarladığı kare yüzükleri ve minimal tarzıyla, alışıldık kalıpları yenmeye çalışan Zeckié , tasarımı günlük hayatına sokmak isteyen her yaşa, her kesime hitap ediyor.